0
K pokladně

Titbit Chilli zeleninové papričky exotický mix, balení

50 g
Běžná cena
39,90 Kč 798,00 Kč/kg

Značka: Titbit

Země původu:
Maroko
Popis produktu

Chilli zeleninové papričky exotický mix barev (žlutá, zelená, červená) - variace exotických chillies - pálivé.

Jakost: I.

O PRODUKTU

Balení mix pálivých chilli. Balení obsahuje papričky:

• Habanero - stupeň pálivosti: 9 (SHU 2 000 000); patří k nejpálivějším papričkám. Ideální na pasty a dochucovadla.
• Jalapeňo - stupeň pálivosti: 3-4 (SHU 2500 - 6000); jsou typické pro jihoamerickou kuchyni. Ideální například do guacamole.
• Rawit - stupeň pálivosti: 8 (SHU 100 000 - 225 000. Ideální jako součást asijské kuchyně.

Chilli papričky jsou oblíbené k přípravě různých teplých i studených pokrmů - omáček, past, polévek i dochucovadel. Dodává pikantní chuť receptům. Vytvořte si v pohodlí doma třeba pastu Samabal nebo Harrisu. Chuť chilli papričky se dobře snoubí s chutí koriandru. 

SCOVILLEHO STUPNICE

Scovilleho stupnice měří pálivost paprik a chilli papriček. Papriky obsahují látku kapsaicin, která právě způsobuje onu pálivost. Počet Scoville jednotek pálivosti (Scoville heat units - SHU) odpovídá přítomnému množství kapsaicinu. 

Stupnice je pojmenována po americkém chemikovi Wilburu L. Scovilleovi, který publikoval metodu kvantitativního srovnávání pálivosti papriček – Scovilleho organoleptický test. Základem je roztok z paprik, cukru a vody, který je následně ředěn vodou a zkoušen ochutnávači (většinou nejméně pěti) do té doby, než zmizí pálivost. Například sladká paprika neobsahuje žádný kapsaicin a na Scovilleho stupnici má hodnotu 0 (paprika je celá, neředěná a nepálí). Naproti tomu je paprička habanero má pálivost 300 000 a více SHU, z čehož plyne, že roztok musí být 300000krát ředěn vodou, než je kapsaicin nedetekovatelný.

Největší slabinou Scovilleho organoleptického testu je jeho nepřesnost zapříčiněná lidským prvkem. Pomocí chromatografických metod a analytických přístrojů lze dnes měřit SHU podstatně přesněji než při Scovilleho organoleptickém testu.

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě do +8°C.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Chilli papričky zeleninové Habanero, Jalapenos, Rawit.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1005967