0
K pokladně

Titbit Chilli zeleninové papričky Jalapeño, balení

50 g
Běžná cena
29,90 Kč 598,00 Kč/kg

Značka: Titbit

Země původu:
Maroko
Popis produktu

Chilli zeleninové papričky Jalapeño, zelené - pálivá.

Jakost: I.

O PRODUKTU

Jalapeño je původem z mexika a své jméno získala podle hlavního státu Veracruz- Jalapa. Její stupeň pálivosti je 3-4, tzn SHU 2500 - 6000 a v porovnání s ostatními chilli papričkami jsou jalapeños mírně pálivé až pálivé.

Díky místa původu jsou typické pro mexickou kuchyni a můžete si je tak vychutnat v salse nebo nachos. Chutné jsou také nakládané do kyselé nálevu, uzené, na pizze a při přidání do různých receptů může pokrm velmi ozvláštnit.

SCOVILLEHO STUPNICE

Scovilleho stupnice měří pálivost paprik a chilli papriček. Papriky obsahují látku kapsaicin, která právě způsobuje onu pálivost. Počet Scoville jednotek pálivosti (Scoville heat units - SHU) odpovídá přítomnému množství kapsaicinu. 

Stupnice je pojmenována po americkém chemikovi Wilburu L. Scovilleovi, který publikoval metodu kvantitativního srovnávání pálivosti papriček – Scovilleho organoleptický test. Základem je roztok z paprik, cukru a vody, který je následně ředěn vodou a zkoušen ochutnávači (většinou nejméně pěti) do té doby, než zmizí pálivost. Například sladká paprika neobsahuje žádný kapsaicin a na Scovilleho stupnici má hodnotu 0 (paprika je celá, neředěná a nepálí). Naproti tomu je paprička habanero má pálivost 300 000 a více SHU, z čehož plyne, že roztok musí být 300000krát ředěn vodou, než je kapsaicin nedetekovatelný.

Největší slabinou Scovilleho organoleptického testu je jeho nepřesnost zapříčiněná lidským prvkem. Pomocí chromatografických metod a analytických přístrojů lze dnes měřit SHU podstatně přesněji než při Scovilleho organoleptickém testu.

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě do +8°C.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Chilli papričky zeleninové Jalapeno.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1005966