0
K pokladně

Papaya, 1 ks

350 g
Běžná cena
99,90 Kč 285,43 Kč/kg
Země původu:
Brazílie
Popis produktu

Papája, Papaya

O PRODUKTU

Plod je hruškovitého tvaru se zelenožlutou až oranžovou slupkou. Dužnina lososově růžové až oranžovorůžové barvy je u vyzrálého plodu měkká, šťavnatá a máslová a chutí se blíží broskvím a melounům. Semena mají pepřovou příchuť. Papaya je správně vyzrálá, když se na slupce objeví žluté flíčky a dužnina je při lehkém stlačení poddajná.

Konzumace: Zralá papája je na omak měkká a pružná. Konzumuje se bez slupky a bez semen. Po rozpůlení se vydlabou semena, oloupe slupka a dužina se nakrájí, nebo je možné dužinu bez semínek vydlabat lžičkou.

Je výborná jen pokapaná citronovou nebo limetkovou šťávou. Dužina nakrájená na kostičky se přidává do ovocných nebo míchaných salátů, do zmrzlinových pohárů, koktejlů i do jogurtů. Hodí se i ke kari koření a jemnými druhy mas jako například drůbeží nebo s plody moře.

TIP

Semena mají ostrou kořeněnou chuť a mohou být použita jako náhrada černého pepře. 

ZAJÍMAVOST

Převážně v thajské kuchyni jsou využívány také nezralé plody. V této podobě je papája využívána jako zelenina a tepelně se upravuje v dušených směsích, různých variantách curry a do salátů.

Skladovací podmínky
Skladujte v chladné suché místnosti. Možno skladovat i v ledničce.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Papaya.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1005962