0
K pokladně

Šumavská Zvěřina Daňčí kýta bez kosti

cca 2.3 kg
Běžná cena
1 034,77 Kč 449,90 Kč/kg

Značka: Šumavská Zvěřina

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Daňčí kýta má nezaměnitelnou chuť, a proto ji doporučujeme k rychlé úpravě na pánvi nebo vytvoření znamenitých omáček s příchutí lesa a koření.

Vhodná na pečení, dušení, případně řízky nebo steaky.

TIP NA RECEPT: DAŇČÍ KÝTA NA SMETANĚ

Budete potřebovat:
0,8 kg daňčí kýty
200 g špeku nebo slaniny
3 mrkve
¼ celeru
1 kořenová petržel
2 cibule
2 lžíce plnotučné hořčice
šlehačka nebo smetana
máslo
brusinky
5–10 kuliček pepře
5 kuliček nového koření
5 kuliček jalovce
3 větší bobkové listy
cukr
citron
ocet

 
Postup přípravy: 
Daňčí kýtu očistíme (odblaníme). Špek pokrájíme na malé hranolky a maso jimi prošpikujeme. Kýtu můžeme i svázat potravinovou nití do tvaru válečku. Maso osolíme, opepříme a orestujeme na oleji. Až se zatáhne, vyjmeme je z hrnce a necháme odpočinout. Ve stejném hrnci dozlatova orestujeme kořenovou zeleninu se zbytkem špeku, kořením, trochou cukru a asi 4 plátky citronu bez pecek. Pozor, aby se cukr nepřipálil! Podlijeme vodou a dochutíme hořčicí.

Do vzniklého základu vložíme připravenou dančí kýtu. Maso dusíme doměkka asi 90 minut. Až je měkké, vyjmeme je a dáme do tepla. Omáčku propasírujeme skrz cedník. Dochutíme octem, cukrem a šlehačkou, pro zjemnění přidáme máslo.Podáváme s karlovarským, nebo houskovým knedlíkem. Na ozdobu a pro zpříjemnění chuti přidáme brusinky a šlehačku. Jídlo můžeme dozdobit jemně nakrájenou kořenovou zeleninou orestovanou na másle.

 

O ZNAČCE

Prodejem zvěřiny se zabýváme již od roku 1996 a jako rodinná firma od samého počátku klademe velký důraz na vysokou kvalitu, solidní jednání a osobní přístup ke každému zákazníkovi. Nabízíme zvěřinu od zvěře spárkaté, pernaté až po zajícovité. Převážnou část zvěřiny vykupujeme v oblasti Šumavy, Středočeského kraje a Jihočeského kraje. Svoz zvěřiny zajišťujeme vlastními vozidly a pro zajištění dobré kvality vykupované zvěřiny provádí výkup pouze rodinní příslušníci. Zvěřinu vykupujeme rovněž v místě provozovny.

V říjnu 2014 jsme získali na naše výrobky certifikát "ŠUMAVA originální produkt", který jsme v roce 2016 opět obhájili. Na jaře roku 2017 jsme zažádali o ocenění značkou KLASA, kterou jsme od 1.7. 2017 získali na tři produkty.

      

 

 

 

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě -18°C.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

Kategorie, ve kterých se produkt nachází

1047806