0
K pokladně

Corvezzo Organic BIO Prosecco Extra Dry DOC

750 ml
Běžná cena
339,90 Kč 453,20 Kč/l

Značka: Corvezzo

Země původu:
Itálie

Tento produkt je určen starším 18 let.

Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

Popis produktu

SPECIFIKACE - Organické Prosecco DOC s brilantní perlivostí.

Prosecco je díky své variabilitě cukernatosti vhodné jako odpolední sklenička, ale s elegantníneinvazivní charakteristikou i k párování s jídlem. Prosecco je šumivé víno, které pochází z vinic na severu Itálie, z regionů Veneto a Friuli.

CHUŤ A VŮNĚ - Zaujme vás svou intenzivní vůní, ve které dominují hrušky a akát. Chuť je velmi vyvážená a harmonická.

PÁROVÁNÍ - Prosecco se skvěle hodí k delšímu popíjení, poslouží ale i k přípitku nebo jako aperitiv.

ZAJÍMAVOST – BIO je úcta k přírodě a ke svému tělu a taky trochu filozofie. Hrozny pro BIO vína se pěstují dle striktních pravidel ekologického zemědělství bez průmyslových hnojiv a herbicidů. Hrozny pocházejí z přísně kontrolovaných vinic, což je zárukou skutečného původu, které se u vína deklaruje. K uchování BIO vína se může použít jen maximálně povolené množství siřičitanů. Dobré víno, jak je známo, vyžaduje čas. BIO víno na sebe nenechá spěchat ani při zpracování, ani při konzumaci. Zatímco většina konvenčních vín má nejlepší formu v den otevření, většina BIO vín do své plné krásy rozkvete druhý nebo i třetí den po otevření. Otevřete klidně více různých BIO vín najednou a degustujte. Nespěchejte a užijte si všechny báječné podoby, které BIO víno nabízí.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 


Označení produktů ekologického zemědělství spolu s certifikátem je vydáváno nezávislými kontrolními organizacemi. Certifikace je udělena po splnění veškerých ustanovení zákona o ekologickém zemědělství.

 

Výrobky zcela bez živočišných produktů a netestované na zvířatech. Uděluje jej britská nezisková organizace Vegan Society založená na podporu filosofie životního stylu veganství.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

VINAŘSTVÍ RODINY CORVEZZO

Vinařskou tradici rodiny Corvezzo započal na začátku 20. století Guiseppe na úrodných vinicích mezi vesnicemi Cessalto a Motta di Livenza. Jeho vnuci v 70. letech rozšířili obdělávanou plochu na 140 hektarů. Renzo byl průkopníkem v oblasti udržitelné výroby vín. V té době zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby omezil používání pesticidů.

Dnes se k otcově vizi udržitelnější výroby vína zavázal i jeho syn Giovanni. Giovanni je tvrdě pracují na dokončení procesu ekologické přeměny vinic, který byl zahájen v roce 2010 a dokončen v roce 2017. Součástí citlivě zrekonstruované historické budovy vinařství je i showroom a obchod, kde můžete víno, jak kupovat, tak pít.

  

 

5 STAVEBNÍCH KAMENŮ ORGANICKÉHO PROSECCA

  1. Organická vína Prosecco a všechna ostatní vína Corvezzo jsou vyráběna z hroznů pěstovaných bez použití pesticidů, herbicidů a syntetických hnojiv.
  2. Od vinice po sklep se naše zelená filozofie nemění. Fotovoltaický systém (přímá přeměna slunečního záření na elektřinu) zajišťuje energii potřebnou pro provoz strojů používaných k výrobě vína a systém na biomasu bude vyrábí tepelnou energii.
  3. Organické hrozny jsou kontrolované od vinic až po lahev. Tím je zajištěna největší kvalita surovin a zabraňuje se možným znečištěním.
  4. Neustálé monitorování klimatických podmínek díky použití špičkových technologií umožňuje okamžitě zasáhnout na vinici s maximální přesností a vyhnout se plýtvání zdroji.
  5. Na etikety a krabice se používá papír z recyklovaných materiálů, přičemž snížení hmotnosti lahví pomáhá snížit znečištění ovzduší. Jsou také společností s certifikací RafCycle ®.

CO TO ZNAMENÁ BÝT EKOLOGICKÝM PRODUCENTEM?
„Jsme si vědomi jedinečné kvality našich vinic. Tento poklad pečlivě střežíme a chráníme jako oko v hlavě pro naše budoucí generace. Právě z těchto důvodů jsme se rozhodli stát se 100 % organickou společností, což je zásadní krok na cestě k úplné udržitelnosti.“

  

Produkt je určený k prodeji pouze zákazníkům starším 18 let.

 

 

Adresa dodavatele
PROSECCO SOLO CZ s.r.o., Slezská 1345/48, Vinohrady (Praha 2), 120 00 Praha
Skladovací podmínky
Skladujte v suchu. Nenechávejte na přímém slunci. Doporučená teplota servírování je 6 až 8 stupňů. Po otevření ihned spotřebujte.
Název a adresa výrobce
Società Agricola F.lli Corvezzo S.r.l. Via Palù 17, 310 40 Cessalto (TV) Italy.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Víno, oxid siřičitý a siřičitany.

Obsah alkoholu
11,5 %

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany Ano

Charakteristika

Barva bílá
Obsah cukru Extra Dry
Jakost DOC
Odrůda Glera
Oblast Itálie - Veneto

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1043237