0
K pokladně

Metro Chef Hlíva ústřičná, vanička

300 g
Běžná cena
57,90 Kč 193,00 Kč/kg

Značka: Metro Chef

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Hlíva ústřičná patří na druhé místo co do oblíbenosti v naší kuchyni. Svůj název měla dostat díky podobnosti jejího klobouku s ústřicemi. Hlívá má jemnou houbovou chuť (sušená a drcená hlíva mívá výraznější aroma) a pružnou až tužší konzistenci. Je hladká a barva hlívy se pohybuje od bělavé, přes šedomodrou/šedo hnědou až po hnědou.

Hlíva se dá použít jak do omáček nebo polévek (například falešná dršťková či česnečka), tak jí využijete i do rizot, těstovin či salátů. Je neodmyslitelnou součástí asijských jídel. A často bývá používána na nakládání do octa. Z hlívy je možné si připravit také teplý nápoj (louhovat circa 5 minut).

Upozornění: Na plodnicích hlívy ústřičné se může vyskytnout bílý povlak, případně „bílé chmýří“, způsobené především výtrusy z ostatních klobouků a růstem vlastního podhoubí při skladování. Jedná se o přirozený a neškodný jev, nikoliv o plíseň.

 

Vařte jako šéfkuchař s privátní značkou Metro Chef.

Metro Chef je hlavní vlajkovou lodí privátních značek společnosti makro v potravinách. Pod tímto označením najdete kvalitní produkty, které uspokojí vaše náročné gurmánské potřeby a jsou ideální volbou pro všechny, kteří sdílejí nadšení pro vaření z kvalitních surovin.

Tato značka klade důraz na všechny potřebné certifikace výrobků a jejich dodavatelů, dodržování vysokých kvalitativních standardů a v neposlední řadě také na udržitelnost životního prostředí.

Sortimentní řada se pravidelně rozšiřuje o nové trendy výrobky, které stojí za vyzkoušení.

Skladovací podmínky
skladujte při 1-6 °C
Název a adresa výrobce
ČESKÉ HOUBY a.s., NOVÁ 538, SOBĚSLAV, 392 01

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 195.9 kJ
Energetická hodnota 46.9 kcal
Tuky 0.5 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 0.1 g
Sacharidy 5.6 g
Z toho cukry 1 g
Vláknina 5.6 g
Bílkoviny 2.2 g

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1041635