0
K pokladně

Drmola BIO Chardonnay, pozdní sběr

750 ml

Nakupte více za méně

Běžná cena
289,90 Kč 386,53 Kč/l

Značka: Drmola

Země původu:
Česká republika

Tento produkt je určen starším 18 let.

Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

Popis produktu

SPECIFIKACE - Bílé suché víno světle-žluté barvy.

Víno získalo ocenění Zlaté medaile Vinařské Litomeřice 2018.

 
 

CHUŤ A VŮNĚ - Víno je vůně akátového květu, ananasu a kdoule. Chuť opečeného toustu s medem je příjemná a svěží. Dochuť je dlouhá a medová.

PÁROVÁNÍ - Hodí se k smetanovým omáčkám, pečenému bažantovi a divočině. Vhodná teplota servírování je 10-12 °C. 

ZAJÍMAVOST - BIO je úcta k přírodě a ke svému tělu a taky trochu filozofie. Hrozny pro BIO vína se pěstují dle striktních pravidel ekologického zemědělství bez průmyslových hnojiv a herbicidů. Hrozny pocházejí z přísně kontrolovaných vinic, což je zárukou skutečného původu, které se u vína deklaruje. K uchování BIO vína se může použít jen maximálně povolené množství siřičitanů. Dobré víno, jak je známo, vyžaduje čas. BIO víno na sebe nenechá spěchat ani při zpracování, ani při konzumaci. Zatímco většina konvenčních vín má nejlepší formu v den otevření, většina BIO vín do své plné krásy rozkvete druhý nebo i třetí den po otevření. Otevřete klidně více různých BIO vín najednou a degustujte. Nespěchejte a užijte si všechny báječné podoby, které BIO víno nabízí.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

HODNOCENÍ SOMMELIERKY LENKY

som Len   

„Na grilovačku chystám často ananas naložený v medu. První dojem z tohoto vína mi tuto báječnou lahůdku připomněl. Víno má vyšší kyselinku hezky vyváženou se zbytkovým cukrem tohoto polosuchého vína. Má pěkné tělo, je husté v ústech. Líbí se mi na něm, že to není Chardonnay, u kterého Vás první napadne "vanilka" kvůli tomu, že víno zrálo v sudu. Užijte si hezký čistý projev odrůdy Chardonnay."

 ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


  

Označení produktů ekologického zemědělství spolu s certifikátem je vydáváno nezávislými kontrolními organizacemi. Certifikace je udělena po splnění veškerých ustanovení zákona o ekologickém zemědělství. 

 

CO O SOBĚ ŘÍKÁ VINAŘSTVÍ? 

Momentálně hospodaříme na čtyřech hektarech sadů a šestnácti hektarech vinic v nejlepších viničních tratích na úpatí Pálavských vrchů s typicky vápencovým podložím, které propůjčují našim vínům nezaměnitelný charakter.

Pěstované odrůdy v našich vinicích jsou: Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Müller Thurgau, Muškát Moravský, Sauvignon, Hibernal, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Tramín červený, Pálava, Dornfelder, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Frankovka a Rulandské modré.

 

Zpracování vinné révy věnujeme maximální péči. Uplatňujeme tradiční i moderní postupy tak, abychom dosáhli těch nejlepších výsledků. S technologií u bílých vín se zaměřujeme na posílení a podtrhnutí vlivu terroir a u červených vín se zaměřujeme na technologii dlouhé macerace. Naše víno leží a vyvíjí se po dobu několika měsíců na rmutu a teprve poté jsou lisována a stáčena do sudů, kde následně zrají 1 rok. V žádném případě nemůžeme opomenout i naše výborná ledová vína.

 

Naše vinařství, s roční produkcí cca 60 000 láhví, se specializuje především na vína přívlastková. Veškeré vína a produkty s ním spojené jsou vyráběna v režimu bioprodukce. Naše filozofie vinařství je taková, abychom předali potomkům půdu v lepším stavu, než jsme ji získali.

"Chtěli bychom být součástí krajiny, nikoli jejími ničiteli."

 

 

ZAKLADATEL 

Zakladatel a majitel našeho rodinného vinařství je sklepmistr Jaroslav Drmola, který své zkušenosti a veškeré dovednosti ohledně vína získal v prestižních vinařstvích v Dolním Rakousku. Současné dovednosti nadále rozvíjíme a soustředíme se na aktuální trendy v oboru, abychom svým zákazníkům přinášeli vždy tu nejvyšší kvalitu.Dům po rodičích, který tvoří hlavní základnu vinařství, jsme postupem času přeměnili z části na technologické zázemí a z části na sklep určený na zrání červených vín a degustační prostory pro skupinové akce.

 

Produkt je určený k prodeji pouze zákazníkům starším 18 let.

 

 

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu a temnu při teplotě do 25°C.
Název a adresa výrobce
Vinařství Drmola, 46, 692 01 Bavory
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Bio vinná réva.

 

Obsah alkoholu
11,5 %

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany Ano

Charakteristika

Barva bílá
Obsah cukru suché
Jakost pozdní sběr
Odrůda Chardonnay
Oblast ČR - Mikulovská

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1030216