Slavíme naše mistry světa s DOPRAVOU ZDARMA DO ÚTERÝ! Takže pokud vás včerejší fandění zmohlo a zůstáváte doma, využijte ji. Hoši, děkujem!

0
K pokladně

Macatela BIO Tempranillo Garnacha

750 ml
Běžná cena
149,90 Kč 199,87 Kč/l

Značka: Macatela

Země původu:
Španělsko

Tento produkt je určen starším 18 let.

Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

Popis produktu

SPECIFIKACE - Polosladké třešňově červené víno se složením: 80% Tempranillo + 20% Garnacha.

CHUŤ A VŮNĚ - Vůně ovocná s tóny jahod, dobře strukturované, chuť je intenzivní.

PÁROVÁNÍ - Toto španělské víno doporučujeme servírovat při teplotě 14-16°C a podávat spolu s těstovinami, rybami nebo předkrmy.

ZAJÍMAVOST - BIO je úcta k přírodě a ke svému tělu a taky trochu filozofie.
Hrozny pro BIO vína se pěstují dle striktních pravidel ekologického zemědělství bez průmyslových hnojiv a herbicidů. Hrozny pocházejí z přísně kontrolovaných vinic, což je zárukou skutečného původu, které se u vína deklaruje. K uchování BIO vína se může použít jen maximálně povolené množství siřičitanů.
Dobré víno, jak je známo, vyžaduje čas. BIO víno na sebe nenechá spěchat ani při zpracování, ani při konzumaci. Zatímco většina konvenčních vín má nejlepší formu v den otevření, většina BIO vín do své plné krásy rozkvete druhý nebo i třetí den po otevření. Otevřete klidně více různých BIO vín najednou a degustujte. Nespěchejte a užijte si všechny báječné podoby, které BIO víno nabízí.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

HODNOCENÍ SOMMELIERKY LENKY

som Len   

„Polosladké červené lehčí víno. Nečekejte od něj žádný džem, kterého budete mít plnou pusu, ale příjemnou sladkost a pitelnost podpořenou živou kyselinkou. Fialová barva, ve vůni ostružiny, třešně a koření. Toto ovoce se propisuje i do chuti, kde se navíc objevují višně. Záleží, jaký typ vínomilce jste, a kolik polosladkého moku za večer pojmete, ale dáváte-li přednost jednoduchým sladším vínům za "méně muziky", u toho oceníte BIO kvalitu, protože ráno budete jako rybička."

 ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Označení produktů ekologického zemědělství spolu s certifikátem je vydáváno nezávislými kontrolními organizacemi. Certifikace je udělena po splnění veškerých ustanovení zákona o ekologickém zemědělství.

Výrobky zcela bez živočišných produktů a netestované na zvířatech. Uděluje jej britská nezisková organizace Vegan Society založená na podporu filosofie životního stylu veganství.

 

O VINAŘSTVÍ

Vinařství Delgado (EHD neboli Farmy sourozenců Delgadových) naleznete ve Španělsku v oblasti La Mancha, zemi Dona Quijota. Bylo založeno roku 1940 po vedením Lorenza Delgada. V roce 1998 se vrhlo do ambiciózního projektu kultivace plodin a vinic a výroby biovína. Víno se pěstuje na 500ha vinic v režimu 100% ekologického zemědělství.

     

Vzhledem k jejich dlouhé historii má vinařství Delgado detailní znalost "terroir" (geologického podloží, složení půdy, vlhkosti, srážek), které se spolu s uměním výroby vína staly hlavními faktory, podílejícími se na vysoké kvalitě jejich produktů.

    

Kvalita je klíčovým prvkem a je jí podřízen každý jak krok procesu výroby vína, tak i prostředí a zařízení, která jsou k výrobě používána. Výrobny a stáčírny se nacházejí přímo uprostřed vinic, aby se tak minimalizoval čas mezi sklizní hroznů a výrobou vína. Každý druh vinné révy je sklízen v tu nejoptimálnější dobu zralosti hroznů. Kvašení probíhá za pomoci nejnovějších technologií, čímž je zaručeno zachování všech  vůní a chutí.

    

Vinařství Delgado již řadu let funguje na základě striktních ekologických principů a životních hodnot, jako jsou: čestnostintegritaloajalitadůvěrarespekt k lidem i životnímu prostředíkvalita výrobků a neustálá práce na zlepšeních postupů a investice do nových zařízení.

 

Produkt je určený k prodeji pouze zákazníkům starším 18 let.

 

 

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu a temnu při teplotě do 25°C.
Název a adresa výrobce
EHD, Camino los Santos km 5, 13630 Socuellamos, Spain
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Bio vinná réva.

Obsah alkoholu
11,5 %

Charakteristika

Barva červená
Oblast Španělsko - La Mancha
Odrůda Cuveé (směsi červených vín)
Obsah cukru polosladké
Jakost VdT

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1030187