0
K pokladně

Maldon Mořská uzená vločková sůl

125 g
Běžná cena
134,90 Kč 1 079,20 Kč/kg

Značka: Maldon

Země původu:
Velká Británie
Popis produktu

Uzená mořská sůl vysoké kvality, výborná především k tmavým masům - ideální na grilování a steaky.

Maldonská sůl je ten skvost, o kterém tak často slyšíte od mágů britské isvětové kuchyně kuchyně. Bělostná vločková sůl se sklízí ručně u pobřeží Essexu, má významnou strukturu a výraznou chuť, která dodá tu správnou chuť vlastně jakémukoliv pokrmu. Tuto vzácnou sůl získává společnost Maldon Sea Salt Company, což je malá rodinná firma, která zpracovává a distribuuje sůl již od roku 1882. Na rozdíl od klasické maldonské soli je tato zauzována na dubovém dřevě, což jí dodává jedinečné aroma a barvu. Uzená sůl krásně doplňuje chuť steaků, ryb i salátů.

Křehké vločky, které se rozpadají mezi zuby, jemně křupou a chutnají čistě po moři. Překvapí sladkou stopou, kterou zanechá v ústech. A zatímco jsou ostatní druhy solí ošetřeny protispékavými látkami, v mořské soli Maldon najdete pouze čisté stopové prvky z mořské vody.

Seznamte se se zajímavou historií soli Maldon

Město Maldon v Essexu bylo srdcem produkce mořské soli už v dobách středověku, podle legendy i v době starověkého Říma. Není divu – lokalita omývaná přílivem má příznivé klima s nízkými srážkami, čímž je zaručena optimální slanost vody. Společně s ruční výrobou cizelovanou během staletí tak má sůl Maldon skutečně nezaměnitelnou strukturu a chuť.

Značka Maldon už od samotných počátků budila pozornost. Během pár let od vzniku se dostala do nabídky věhlasného obchodního domu Harrods v Londýně. V polovině minulého století byla exportována do Švédska, země znalců soli, v roce 2000 ji jako první známá šéfkuchařka doporučila ve své knize Delia Smith a zapříčinila totální vyprodání zásob. Sůl se stala velmi populární po celém světě, čemuž pomohlo i to, že ji používají i další slavní kuchařští mágové Jamie Oliver, Gordon Ramsay nebo Nigella Lawson. Oficiální uznání se pak soli Maldon dostalo v roce 2012, kdy se stala oficiálním dodavatelem mořské soli pro britskou královskou rodinu.

Skladovací podmínky
Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před vlhkem.
Název a adresa výrobce
Maldon Salt company, Essex, England
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Mořská vločková sůl, ochucená dubovým kouřem.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1025186