0
K pokladně

Cibule kuchyňská řezaná (nová sklizeň), balení

1 kg
Běžná cena
29,90 Kč 29,90 Kč/kg
Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Cibule kuchyňská

Kalibr:  40mm+

O PRODUKTU

Cibule kuchyňská je cibulová zelenina, nazvaná podle konzumní části, tedy cibule - mezi kterou patří i pažitka, česnek nebo pórek. Tvar a velikost cibule je značně variabilní, od diskovité až po protáhle vejcovitou. Vnější šupiny cibule jsou blanité, různě zbarvené (bílé, žluté, fialové, hnědé). Plodem je tobolka. Žlutá cibule mívá obvykle hnědou slupku. Žlutá cibule má výraznější vůni a chuť a před konzumací se doporučuje uvařit.

Cibuli používáme především jako základ jídel. Nesmíme zapomenout však, že tato zelenina má využití i sama za sebe. Co takové cibulové kroužky, cibulová polévka, grilované cibule ve slanině, plněné cibule nebo třeba Bhaji.

BHAJI  - také bhajji, bhajiya... jedná se o pikantní svačinku nebo křupavý předkrm v podobě smažené cibule v těstíčku z mouky, vajec, římského kmínu a koriandru. Cibuli nakrájenou na kolečka promíchejte ve směsi vejce, mouky, koriandru a kmínu. Potom tuto cibulovou směs vkládejte po vrchovatých lžících do vyšší vrstvy oleje. Smažte cca 45 sekund z každé strany. Nechte odkapat a podávejte třeba se zeleninovým salátem.

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu a tmě při teplotě od +8°C do +12°C.Cibuloviny neskladujte vedle banánů a citrusů, převzaly by navzájem "cibulový a citrusový" pach. Cibule (a česnek) se nedoporučuje skladovat vedle brambor. Cibule uskladněná vedle rajčat může ztrácet na pálivosti.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Cibule kuchyňská žlutá.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

Kategorie, ve kterých se produkt nachází

1021278