0
K pokladně

Opavia Kolonáda oplatky s tabulkou hořké čokolády Premium

92 g
Běžná cena
44,90 Kč 488,04 Kč/kg

Značka: Opavia

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Jedinečné křehké oplatky s tabulkou hořké čokolády.

LÁZEŇSKÉ OPLATKY 

Lázeňské oplatky neodmyslitelně patří k lázeňskému životu. Prameny z konce 18. století uvádí, že oplatky byly mezi měšťany oblíbenou sladkou delikatesou. V Mariánských Lázních se rozmach výroby této speciality datuje už od roku 1856. Podle legendy z 19. století stál za vznikem lázeňských oplatek jeden šikovný kuchař z premonstrátského kláštera v Teplé. Když jednou dostal za úkol připravit pro hosty zákusek, napadlo ho využít oplatečnic na pečení hostií. Jednoduché těsto vylepšil přidáním cukru a mléka a mezi upečené oplatky nasypal lahodnou směs oříšků, cukru, skořice a dalšího jemného koření. Oplatky potom spekl dohromady. Vznikl tak lahodný pamlsek.

O společnosti

Všechno začíná v rodině Kašpara Melichar Baltazara Fiedora a jeho ženy Amálie, kteří společně zakládají v Opavě rodinný podnik na pečení oplatek. První produkty byly kulaté oplatky slazené cukrem a pečené na otevřeném ohni. Označení Opavia se původně vztahovalo k továrně v Opavě.

    

Nyní se s ním pracuje jako se značkou produktů, které se vyrábějí ve třech českých továrnách, v Opavě, Lovosicích a Mariánských Lázních. Většina produkce pochází z České republiky, část je vyráběna také v zahraničních továrnách.

 

 

Skladovací podmínky
Uchovejte v suchu. Chraňte před teplem.
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 139 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 139 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

PŠENIČNÁ mouka 35 %, cukr, rostlinné tuky (palmový, pamojádrový), kakaový prášek se sníženým obsahem tuku 8,5 %, plně ztužený palmojádrový tuk, sušená syrovátka (z MLÉKA), čokoládový prášek 3,5 % (cukr, kakaový prášek), emulgátor (SÓJOVÉ lecitiny), řepkový olej, kypřicí látka (uhličitany sodné), jedlá sůl. MŮŽE OBSAHOVAT VEJCE, OŘECHY.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 2125 kJ
Energetická hodnota 508 kcal
Tuky 26.5 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 16.5 g
Sacharidy 56 g
Z toho cukry 34.5 g
Vláknina 6.6 g
Bílkoviny 0.8 g
Sůl 0.02 g

Alergeny

Lepek Ano
Mléko Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1002050