0
K pokladně

Opavia Kolonáda Trojhránky lázeňské oplatky Grand čokoláda

50 g
Běžná cena
23,90 Kč 478,00 Kč/kg

Značka: Opavia

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Praktické balení dvou kusů originálních lázeňských trojhránků s jemnou čokoládovou náplní.

LÁZEŇSKÉ OPLATKY 
Lázeňské oplatky neodmyslitelně patří k lázeňskému životu. Prameny z konce 18. století uvádí, že oplatky byly mezi měšťany oblíbenou sladkou delikatesou. V Mariánských Lázních se rozmach výroby této speciality datuje už od roku 1856. Podle legendy z 19. století stál za vznikem lázeňských oplatek jeden šikovný kuchař z premonstrátského kláštera v Teplé. Když jednou dostal za úkol připravit pro hosty zákusek, napadlo ho využít oplatečnic na pečení hostií. Jednoduché těsto vylepšil přidáním cukru a mléka a mezi upečené oplatky nasypal lahodnou směs oříšků, cukru, skořice a dalšího jemného koření. Oplatky potom spekl dohromady. Vznikl tak lahodný pamlsek.

O OPAVIA
Všechno začíná v rodině Kašpara Melichar Baltazara Fiedora a jeho ženy Amálie, kteří společně zakládají v Opavě rodinný podnik na pečení oplatek. První produkty byly kulaté oplatky slazené cukrem a pečené na otevřeném ohni. Označení Opavia se původně vztahovalo k továrně v Opavě.

    

Nyní se s ním pracuje jako se značkou produktů, které se vyrábějí ve třech českých továrnách, v Opavě, Lovosicích a Mariánských Lázních. Většina produkce pochází z České republiky, část je vyráběna také v zahraničních továrnách.

 

 

Skladovací podmínky
Uchovejte v chladu a suchu.  
Název a adresa výrobce
Mondelez Czech Republic s.r.o., Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8, Česká republika
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 215 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 215 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Pšeničná mouka, cukr, ztužený rostlinný tuk, laktóza, rostlinný tuk, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku 7,5%, sušené mléko plnotučné, pšeničný škrob, sušené žloutky, jedlá sůl, emulgátor (sójový lecitin), karamel, aromata.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 2260 kJ
Energetická hodnota 545 kcal
Tuky 35.5 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 24 g
Sacharidy 45.5 g
Z toho cukry 27 g
Vláknina 6.5 g
Bílkoviny 7.1 g
Sůl 0.18 g

Alergeny

Lepek Ano
Mléko Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1002049