0
K pokladně

Opavia Kolonáda Trojhránky lázeňské oplatky Grand kakao

50 g
Běžná cena
18,90 Kč 378,00 Kč/kg

Značka: Opavia

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Praktické balení dvou kusů originálních lázeňských trojhránků s oblíbenou kakaovou náplní.

LÁZEŇSKÉ OPLATKY 
Lázeňské oplatky neodmyslitelně patří k lázeňskému životu. Prameny z konce 18. století uvádí, že oplatky byly mezi měšťany oblíbenou sladkou delikatesou. V Mariánských Lázních se rozmach výroby této speciality datuje už od roku 1856. Podle legendy z 19. století stál za vznikem lázeňských oplatek jeden šikovný kuchař z premonstrátského kláštera v Teplé. Když jednou dostal za úkol připravit pro hosty zákusek, napadlo ho využít oplatečnic na pečení hostií. Jednoduché těsto vylepšil přidáním cukru a mléka a mezi upečené oplatky nasypal lahodnou směs oříšků, cukru, skořice a dalšího jemného koření. Oplatky potom spekl dohromady. Vznikl tak lahodný pamlsek.

O OPAVIA
Všechno začíná v rodině Kašpara Melichar Baltazara Fiedora a jeho ženy Amálie, kteří společně zakládají v Opavě rodinný podnik na pečení oplatek. První produkty byly kulaté oplatky slazené cukrem a pečené na otevřeném ohni. Označení Opavia se původně vztahovalo k továrně v Opavě.

    

Nyní se s ním pracuje jako se značkou produktů, které se vyrábějí ve třech českých továrnách, v Opavě, Lovosicích a Mariánských Lázních. Většina produkce pochází z České republiky, část je vyráběna také v zahraničních továrnách.

 

 

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu a chraňte před teplem.
Název a adresa výrobce
Mondelez Czech Republic s.r.o., Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8, Česká republika
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 234 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 234 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Pšeničná mouka, cukr, ztužený rostlinný tuk, laktóza, rostlinný tuk, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku 7,5%, sušené mléko plnotučné, pšeničný škrob, sušené žloutky, jedlá sůl, emulgátor (sójový lecitin), karamel, aromata.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 2247 kJ
Energetická hodnota 238 kcal
Tuky 32 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 22 g
Sacharidy 56 g
Z toho cukry 38 g
Vláknina 3.3 g
Bílkoviny 5.5 g
Sůl 0.1 g

Alergeny

Lepek Ano
Mléko Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1002048