0
K pokladně

Pavlovín Rulandské šedé

750 ml
Běžná cena
169,90 Kč 226,53 Kč/l

Značka: Pavlovín

Země původu:
Česká republika

Tento produkt je určen starším 18 let.

Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

Popis produktu

Ve vůni je víno květnaté a svěží, s jemným buketem vanilky až tropických plodů. V chuti je plné, extraktivní, jemně kořenité, s typickým odrůdovým charakterem. Doporučujeme k játrovým specialitám, drůbežím paštikám, k pikantním a jemně aromatickým sýrům.

Hodí se k játrovým specialitám, drůbežím paštikám, k pikantním a jemně aromatickým sýrům.

Zajímavost

Rulandské šedé víno je ve světě známé pod názvem Pinot Gris. Říká se, že vzniklo mutací odrůdy Rulandské modré. Jedná se o starobylou vinnou révu z Burgundska ve Francii, která je dnes populární ve všech koutech světa.

O výrobci

Trojúhelník ve znaku firmy Vinium značí tři opěrné body, o které se toto vinařství opírá – přírodní zdroje, moderní technologie a schopné lidi. Vinařství s pomocí léty prověřených postupů zpracovává révu z těch nejúrodnějších oblastí na území Moravy. Spravuje vinice v podoblastech Velkopavlovická, Mikulovská, Znojemská a Slovácká. Vinium vzniklo ve 30. letech v metropoli moravského vinařství, ve Velkých Pavlovicích, kde sídlí do dnes.

 

 

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu a temnu.
Název a adresa výrobce
Pavlovín, spol. s r.o., Hlavní 666, Velké Pavlovice,69106
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

100% vína, siřičitany. 

Obsah alkoholu
11,5 %

Charakteristika

Barva bílá
Oblast ČR - Velkopavlovická
Odrůda Rulandské šedé
Obsah cukru polosuché
Jakost zemské

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1020257