0
K pokladně

Pavlovín Chardonnay

750 ml
Běžná cena
154,90 Kč 206,53 Kč/l

Značka: Pavlovín

Země původu:
Česká republika

Tento produkt je určen starším 18 let.

Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

Popis produktu

Víno velmi plné, jemně kořeněné, s vůní akátového medu, ananasu a banánu. V chuti dominují tóny jižního ovoce jako papája, mango, banán. 

Produkt je určen k prodeji pouze osobám starším 18 let.

Hodí se k předkrmům, plodům moře, těstovinám, masům na rožni i uzené rybě.

Zajímavost

Chardonnay je nejoblíbenější odrůdou vína současného vinařského světa. Pochází z Burgundska a její vznik je připisován křížením odrůdy Pinot Noir (rulandské modré) a Heunisch. Protože patří do rodiny odrůd Pinot, často bylo považováno za klon Pinot blanc. To se však nepotvrdilo. V tuzemsku se vína z Chardonnay dlouhodobě pěstovala v malém množství a prakticky vždy v kombinaci na vinici s Rulandským bílým. V současnosti nezpochybnitelně kraluje "velké" trojici bílých odrůd ve společnosti Ryzlinku a Sauvignonu Blanc.

O výrobci

Trojúhelník ve znaku firmy Vinium značí tři opěrné body, o které se toto vinařství opírá – přírodní zdroje, moderní technologie a schopné lidi. Vinařství s pomocí léty prověřených postupů zpracovává révu z těch nejúrodnějších oblastí na území Moravy. Spravuje vinice v podoblastech Velkopavlovická, Mikulovská, Znojemská a Slovácká. Vinium vzniklo ve 30. letech v metropoli moravského vinařství, ve Velkých Pavlovicích, kde sídlí dodnes.

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu a temnu.
Název a adresa výrobce
Pavlovín, spol. s r.o., Hlavní 666, Velké Pavlovice,69106
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

100% vína.

Obsah alkoholu
11,5 %

Charakteristika

Barva bílá
Oblast ČR - Velkopavlovická
Odrůda Chardonnay
Obsah cukru polosuché
Jakost jakostní

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1020255