Získejte dopravu zdarma na 7 dní jako odměnu. Stačí objednat alespoň za 1 500 Kč s doručením do 3. 3. a od 4. 3. vám ji aktivujeme.

0
K pokladně

Pivovar Matuška Raptor IPA 15, sklo

750 ml
Běžná cena
144,90 Kč 193,20 Kč/l

Značka: Pivovar Matuška

Země původu:
Česká republika

Tento produkt je určen starším 18 let.

Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

Popis produktu

Světlé svrchně kvašené silné pivo. Nefiltrováno.

První IPA uvařená v pivovaru Matuška kombinuje české a americké chmele.

Druh IPA pochází z 19.století z Anglie. IPA byla společností East India Company exportována do Indie, kde měla Anglie své kolonie. Pivo muselo přežít dlouhou lodní cestu v teplém prostředí, a proto se vařilo silnější a více chmelené. Chmel totiž chrání pivo proti škodlivým bakteriím. Pro našeho Raptora jsme použili směs surovin českých, anglických a amerických s použitím našeho varního postupu.

Styl: IPA
Stupňovitost: 15°
Obsah alkoholu: 6,3 % obj.
Hořkost: 55 IBU
Slady: plzeňský, mnichovský, karamelový, karapils, ječmen
Chmely: Saaz Special, Premiant, Cascade, Amarillo

 

  


O výrobci

Pivovar Matuška je rodinný pivovar, který se nachází v obci Broumy v CHKO Křivoklátsko. Svou velikostí se řadí mezi minipivovary. Na pivo Matuška nejčastěji narazíte v Praze, ale najdete ho i v Berouně, Brně, Bratislavě či slovinském Mariboru. Pivovar Matuška se zaměřuje především na ležáky a svrchně kvašená piva.

Pivovar Matuška byl založen 13.4.2009 na Velikonoční pondělí. V tento den zde byla uvařena první várka speciálního spodně kvašeného tmavého piva. Pivovar založil sládek Martin Matuška, který v pivovarnickém oboru pracuje od roku 1981.

Velkým milníkem v historii pivovaru bylo uvaření jednoho z prvních piv typu IPA v Čechách, dnes již dobře známého Raptora. Po Raptorovi následovaly piva jako California, Zlatá Raketa, či Apollo Galaxy, která jsou dnes již stálicemi Pivovaru Matuška. 

V Pivovaru začínalo pracovat pouze pár lidí – Martin Matuška, Adam Matuška a babička. Roční výstav byl 500 HL. V současné době má pivovar více než 10 zaměstnanců, přes 100 odběratelů, vaří se na 30 druhů piva a výstav přesahuje 5 000 HL.

 

Produkt je určený k prodeji pouze zákazníkům starším 18 let.

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě 8 - 13°C
Název a adresa výrobce
Pivovar Matuška, U Radnice 115, 267 42 Broumy, CHKO Křivoklátsko
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 28 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 28 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Voda, ječné slady, chmel, kvasnice.

Obsah alkoholu
6,3 %

Charakteristika

Barva světlé

Popis produktu

Pivo - druh ALE

Alergeny

Lepek Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1020107