Získejte dopravu zdarma na 7 dní jako odměnu. Stačí objednat alespoň za 1 500 Kč s doručením do 3. 3. a od 4. 3. vám ji aktivujeme.

0
K pokladně

Shimeji hnědé vanička

150 g
Běžná cena
39,90 Kč 266,00 Kč/kg
Země původu:
Čína
Popis produktu

Shimeji hnědé, vanička 150g.

V Japonsku, ale i v Itálii to jsou velmi populární houby. U nás jsou známé pod názvem líhovec moučný a prodávají se se v bílé nebo hnědé variantě. Mají jemné houbové aroma s oříškovou chutí a po tepelném zpracování si zachovávají svůj tvar i konzistenci. V gastronomii mají pestré využití. V asijské kuchyni je použijte do nudlí či polévek. V evropské kuchyni se používají do těstovin, omáček a polévek, kterým dodají jemnou houbovou chuť i estetický zážitek. Díky svému tvaru se přidávají do klasických houbový pokrmů. 

Upozornění: Houby je před konzumací nutné tepelně upravit dušením, vařením nebo pečením.

Použití: Sáček rozbalte a příčným řezem odstraňte nožičky se zbytky substrátu.

TIP

Jednoduchá smetanová omáčka s houbami – ke zpěněné cibuli na másle přidejte houby Shimeji a obdělávejte do měkka. Zalijte smetanou a dochuťte solí a pepřem. Omáčku použijte k těstovinám, rýži nebo gnocchi. Do hotové omáčky můžete přidat na drobno nakrájenou zelenou cibulkou, petrželkou.

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě od +1°C do +5°C.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Shimeji hnědé - Líhovec moučný

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1000067