0
K pokladně

Vinařství Mutěnice Jumbo Bib Chardonnay, odrůdové víno bílé

5 l
Akční cena 220,90 Kč
od 3 ks
249,90 Kč
od 2 ks
Běžná cena
279,00 Kč 55,80 Kč/l

Značka: Vinařství Mutěnice

Země původu:
Maďarsko

Tento produkt je určen starším 18 let.

Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

Popis produktu

Odrůdové víno světle žluté, zelenožluté až nazlátlé barvy. Vůně je intenzivní, plná a harmonická. Chuť plná, dlouho doznívající, jemně kořenitá, s elegantní kyselinou, minerální, křemenná. Ve vůni i chuti můžeme hledat: zelené jablko, hrušku, akát, citrusové plody, broskev, mango, banán, meloun, ananas, smetanu, máslo, med, karamel, lískový oříšek, ocelové tóny, minerály, toastování.

5l balení vína je ideální pro párty, grilování či dovolenou.

Servírování

Podávejte při teplotě 8 - 12 °C.

Zajímavost

Chardonnay je prastará odrůda vinné révy určená pro výrobu bílých vín. Vznikla samovolným křížením odrůd Rulandské a Heunisch ve francouzském Burgundsku. Patří mezi jednu ze tří odrůd, z nichž je ve francouzské oblasti Champagne dovoleno vyrábět klasická šumivá vína. Těmi dalšími dvěma jsou Mlynářka a Rulandské modré.

O výrobci

Vinařství Mutěnice, s. r. o. působí na českém trhu již od roku 1997. Jde o dynamickou firmu, navazující na staletou historii pěstování vinné révy a výroby vína v jedné z největších vinařských obcí v ČR. Firma zpracovává hrozny z desítek hektarů, z nichž část se nachází ve vinařské oblasti Slovácké a Velkopavlovické. Za dobu svého působení se vinařství vypracovalo na jednoho z největších importérů vína a hroznů v ČR a s celkovou produkcí cca 280 miliónů litrů vína za celou dobu svojí působnosti se řadí mezi největší vinařské podniky v České republice.

 

Produkt je určen k prodeji pouze osobám starším 18 let.

Adresa dodavatele
MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o./ Centrální sklad Kozomín, 277 45 Kozomín 504
Skladovací podmínky
Skladujte v suchu při teplotě 15°C.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Révové odrůdové víno, SIŘIČITANY.

Obsah alkoholu
12,0 %

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany Ano

Charakteristika

Barva bílá
Obsah cukru suché
Jakost jakostní
Odrůda Chardonnay

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1013807