0
K pokladně

Meloun vodní červený drobnosemenný, 1 ks

cca 4.08 kg
Běžná cena
223,99 Kč 54,90 Kč/kg
Země původu:
Španělsko
Popis produktu

Meloun vodní červený drobnosemenný

O PRODUKTU

Meloun se botanicky řadí mezi zeleninu a patří do čeledi tykvovitých. Je tvořen převážně vodou a cukrem v podobě fruktózy. Jeho povrchová část je tlustá, modrozelená a zelenožlutá s nepravidelnými podélnými pruhy. Plody vodního melounu tvoří dužnina, jež obsahuje 91% vody. Dužina je navíc měkká, šťavnatá, svěží a u tohoto melounu červeně zbarvená s lehkým aroma. Tento meloun neobsahuje semena.

Meloun se konzumuje samotný čerstvý, ale je též výbornou složkou ovocných salátů a lze z něj listovat šťávu. V Řecku se vodní melou hojně jí v kombinaci se sýrem feta, na Kypru zase se sýrem halloumi.

Zralost: Zralý kus se dá poznat podle pomalu zasychající stopky, při poklepu zní dutě (příliš dutý tón může naznačovat přezrálost) a při silnějším stisku „vrže“. Neporušený meloun vydrží poměrně dlouho čerstvý.

Skladovací podmínky
Nejlépe je skladovat v chladu nebo v ledničce.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Meloun vodní červený.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1000011