0
K pokladně

Granátové jablko, 1ks

250 g
Běžná cena
59,90 Kč 239,60 Kč/kg
Země původu:
Peru
Popis produktu

Granátové jablko

Jakost: I.

Kalibr: 250g+

O PRODUKTU

Plod granátovníku obecného nebo také marhaníku granátového má zakulacený tvar s žlutooranžovou až tmavě červenou slupkou. Uvnitř se nachází šest až dvanáct pouzder v nichž se, v rosolovitém míšku, nachází četná semena. Má sladkokyselou chuť a příjemnou vůni, takže se často využívá jako šťáva nebo sirup.

Konzumace: Konzumuje se pouze dužina, slupka granátového jablka je velmi tvrdá a takřka nepoživatelná. Nejznámější způsob je přepůlit plod a vybrat z něj zrníčka lžící nebo vyklepat silou. Lze však i nožem narušit slupku (jako pomeranč) nebo nožem rozdělit na čtyři díly a následně postupně vyloupávat.

Jadérka granátového jablka si můžete dát samotná jako svačinku nebo je použít na ozdobu salátů, kuskusu, případně k drůbeži, rybám či zvěřině. Velmi oblíbená je i šťáva z granátových jablek, která vám rychle dodá energii. Často se užívá po sportovním výkonu.

Skladovací podmínky
Skladujte na chladném suchém místě. Možno skladovat i v ledničce.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Granátové jablko.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1000912