O Mall Group

Mall Group je skupina e-shopů, která vznikla v červenci 2016. Zabývá se prodejem širokého portfolia produktů od elektroniky až po potraviny a kromě nákupních galerií Mall jsou její součástí specializované e-shopy z širokého portfolia Rockaway. Transakce nákupních galerií Mall byly realizovány s finanční podporou Daniela Křetinského, Patrika Tkáče a skupiny PPF. V čele Mall Group stojí Jakub Havrlant, který je zakladatelem i vlastníkem Rockaway.

Skupinu e-shopů nazvanou E-commerce Holding začal Jakub Havrlant budovat v roce 2014. V budování skupiny jej následně podpořili Daniel Křetinský a Patrik Tkáč. Skupinu postupně tvořily e-shopy CZC, Vivantis, Koloniál, Proděti nebo Sporty. Od jihoafrického koncernu Naspers koupili Havrlant a jeho obchodní partněři s podporou skupiny PPF firmu Netretail, pod kterou spadal mimojiné i Mall.

Mall.cz Mall.pl Mall.sk Mall.hr Mimovrste Mall.hu

Společnost Internet Mall, a.s. (dříve bilezbozi.cz, s.r.o.) byla založena v roce 2000 a dnes Internet Mall působí v České republice, Polsku, Chorvatsku, Maďarsku a na Slovensku. V Česku provozuje internetový obchod a kamenné prodejny pod značkou Mall.cz. Mateřská společnost firmy Internet Mall je Netretail Holding, která byla prodána skupině Rockaway v říjnu 2015. Dnes patří Internet Mall mezi největší české maloobchody s notebooky, prodává ale také sušičky, dětské pleny Pampers i psí granule.

Jsme mladá firma, která chce nabízet nejlepší finanční služby spojené s nakupováním online. Začínáme s odloženou platbou „Platba MALL Pay“ a směle přitom vyvíjíme další novinky. Umožňuje zákazníkům si zboží nejprve zdarma doma prohlédnout a zaplatit za něj do 14 dní. V blízké budoucnosti nabídneme Platbu MALL Pay v platební bráně ČSOB a umožníme přes nás platit také za nákupy v kamenných obchodech. Už v současnosti můžete v klientské zóně MALL Pay prodloužit záruku svých výrobků do 30 dní po jejich nákupu. Odložená platba MALL Pay je v současnosti klíčový produkt, který má potenciál nahradit dobírku a stát se významnou variantou pro platby online.

Centrála společnosti CZC.cz s.r.o. je v Příbrami a společnost působí výhradně v České republice. Byla založena manželi Josefem a Ivonou Matějkovými v roce 1998. Czech Computer je obchodní značka této společnosti. Společnost provozuje internetový obchod s počítači a elektronikou se sítí výdejen a showroomů. V nabídce je také nepřeberný výběr příslušenství jako klávesnice, počítačové myši a sluchátka. CZC.cz ale nabízí i technické novinky, v e-shopu seženete třeba i drony.

Rozbaleno.cz s.r.o je firma působící převážně na českém trhu v oblasti e-commerce. Byla založena roku 2006 pod jménem Limal (CZ) s.r.o. a v roce 2014 většinu společnosti koupili E-commerce Holding ze skupiny Rockaway spoluvlastněné Jakubem Havrlantem a Czech Media Invest Patrika Tkáče a Daniela Křetinského. Od roku 2014 má také společnost vlastní skladové prostory. V roce 2016 se původní jméno společnosti změnilo na Rozbaleno.cz s.r.o. a témže roce byla také spuštěna slovenská verze e-shopu Rozbalene.sk. E-shop Rozbaleno.cz je zaměřený především na prodej rozbaleného zboží z nejrůznějších kategorií jako myčky nádobí, kávovary, pračky a ostatní velké spotřebiče do domácnosti. Rozbaleno.cz je chytrou volbou v situaci, kdy nerozhoduje obal výrobku ale jeho cena.

Projekt BigBrands.cz je jediným nákupním klubem na českém trhu, který se specializuje na způsob nákupu přes tzv. flash sales. Původně jej založili francouzští investoři, ale dnes je ryze českým nákupním klubem se sídlem v Praze. Do portfólia značek patří světově známá a zvučná jména stejně jako menší brandy pro opravdové fajnšmekry a znalkyně. BigBrands.cz se nejprve v roce 2015 stal součástí skupiny E-commerce Holding a později se začlenil i do projektu Mall Group. Jako BigBrands.sk působí také na Slovensku. V sortimentu e-shopu nechybí dámské kabáty a sluneční brýle, dámské šperky a šaty.

Dětská kola, dětský nábytek, kojenecké oblečení nebo třeba dětské chůvičky a monitory dechu. To vše lze nalézt na Prodeti.cz. E-shop Prodeti.cz vznikl v roce 2013 jako nákupní klub na popud rodičů, kterým již nevyhovovala tehdejší nepříliš bohatá nabídka dětského zboží na českém internetu. Původně malý rodinný projekt se postupem času vypracoval v uznávaného on-line hráče. Přednostmi internetového obchodu Prodeti.cz jsou především vždy spolehlivé služby, bezkonkurenční jednání se zákazníky, férové ceny a rychlé doručení. E-shop si i přes následný vývoj, kdy se stal nejprve členem skupiny E-commerce holding a následně i Mall Group, uchoval svůj rodinný ráz a rodičovský přístup.